Новини Головківської сільської ради

             ОГОЛОШЕННЯ

 

08 серпня  2018 року о 9 годині в приміщенні Будинку культури відбудуться громадські обговорення питання підтримки проекту рішення про добровільне об’єднання в складі Медведівської сільської ради:  с. Медведівка, с.Івківці Чигиринського району  Черкаської області з сільськими територіальними сіл Головківка і Скелівка Головківської сільської ради ; с. Зам’ятниця, с.Деменці, Замятницької сільської ради; с.Новоселиця, с.Полуднівка, с.Чмирівка, с.Рублівка Новоселецької сільської ради; с.Худоліївка, Худоліївської сільської ради у Медведівську сільську об’єднану територіальну громаду з адміністративним центром у селі Медведівка.

Просимо всих небайдужих до долі нашого села взяти участь в обговоренні

                                                          АДМІНІСТРАЦІЯ

 

 

ГОЛОВКІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

 

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

 

 

07.08.2018                                     с.Головківка                                   № 09 /02-06

 

Про проведення громадського

обговорення проекту рішення

щодо добровільного об’єднання

територіальних громад

Беручи до уваги інформацію спільної робочої групи з підготовки проектів рішень щодо добровільного об’єднання територіальних громад, на підставі ч. 2 ст. 7 Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», п. 20 ч. 4 ст. 42, ч. 1 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування»:

1. Винести на громадське обговорення питання підтримки проекту рішення про добровільне об’єднання в складі Медведівської сільської ради:  с. Медведівка, с.Івківці Чигиринського району  Черкаської області з сільськими територіальними сіл Головківка і Скелівка Головківської сільської ради ; с. Зам’ятниця, с.Деменці, Замятницької сільської ради; с.Новоселиця, с.Полуднівка, с.Чмирівка, с.Рублівка Новоселецької сільської ради; с.Худоліївка, Худоліївської сільської ради у Медведівську сільську об’єднану територіальну громаду з адміністративним центром у селі Медведівка.

2. Провести відповідно до Порядку проведення громадського обговорення з питань добровільного об’єднання територіальних громад, затвердженого рішенням Головківської сільської ради сесії  №14-3 від 11.10.2016 року, громадські слухання серед жителів села Головківка – о 09 год 08 травня 2018 року в приміщенні в приміщенні Будинку культури за адресою: с.Головківка вулиця Б.Хмельницького, 1.

            3. Після отримання протоколу громадського слухання включити до порядку денного 33 сесії VII скликання Головківської сільської ради питання про схвалення проекту рішення про добровільне об’єднання про добровільне об’єднання в складі Медведівської сільської ради:  с. Медведівка, с.Івківці Чигиринського району  Черкаської області з сільськими територіальними сіл Головківка і Скелівка Головківської сільської ради ; с. Зам’ятниця, с.Деменці, Замятницької сільської ради; с.Новоселиця, с.Полуднівка, с.Чмирівка, с.Рублівка Новоселецької сільської ради; с.Худоліївка, Худоліївської сільської ради у Медведівську сільську об’єднану територіальну громаду з адміністративним центром у селі Медведівка.

4. Оприлюднити дане розпорядження шляхом розміщення на інформаційному сайті та  стендах Головківської сільської ради[1].

5. Контроль за виконанням цього розпорядження залишаю за собою.

 

Секретар сільської ради                                                     Л.В.Титаренко

 

 

ГОЛОВКІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

 

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

 

Від  12.07.2018 р.                                 с.Головківка                            № 7/02-06

 

Про вивчення пропозицій щодо ініціювання добровільного об’єднання територіальних громад та її громадське обговорення

            Відповідно до частини 2 статті 6 Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», статей 42, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», до положень Порядку  проведення громадських обговорень з питань добровільного об’єднання територіальних громад, затвердженого рішенням  сесії  7  скликання Головківської сільської ради №14-3 від 11.10.2016 року та ч.2 ст.6 Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад»:

1.                     Провести громадське обговорення в період з 13 липня 2018 року по 23 липня  2018 року, з метою вивчення пропозицій мешканців громади щодо ініціювання об’єднаної територіальної громади в складі Медведівської сільської ради:  с. Медведівка, с.Івківці, Мельниківської сільської ради: с.Мельники, с.Буда, Замятницької сільської ради: с. Зам’ятниця, с.Деменці, Головківської сільської ради: с.Головківка, с.Скелівка, Новоселецької сільської ради: с.Новоселиця, с.Полуднівка, с.Чмирівка, с.Рублівка, Худоліївської сільської ради: с.Худоліївка, Суботівської сільської ради: с.Суботів, Матвіївської сільської ради: с.Матвіївка, Трушівської сільської ради: сТрушівці  з адміністративним центром у селі Медведівка.

2.                     Пропозиції мешканців територіальної громади приймаються в письмовому вигляді з обов’язковим зазначенням прізвища, ім’я та по-батькові, адреси мешканця та зазначення його думки щодо ініціативи добровільного об’єднання громад.

3.                     Депутатам Головківської сільської ради провести по будинковий обхід  жителів громади відповідно  до виборчих округів та провести опитування мешканців (зразок опитувального листа додається).

4.                     Розмістити на території громади інформаційні оголошення щодо громадського обговорення та загальне обговорення провести 23 липня  2018 року в 11 годині в приміщенні Будинку культури.

5.                     Включити до порядку денного наступної  тридцять другої сесії Головківської, сільської ради питання про добровільне об’єднання територіальних громад на основі результатів громадського обговорення.

 

                 Сільський голова                                                                         Г.Д.Дарієнко

     Додаток

                                      До розпорядження

 від 12 липня 2018 року №07/02-06 

Опитувальний лист

ініціювання об’єднаної територіальної громади

Медведівської сільської ради:  с. Медведівка, с.Івківці, Мельниківської сільської ради: с.Мельники, с.Буда, Замятницької сільської ради: с. Зам’ятниця, с.Деменці, Головківської сільської ради: с.Головківка, с.Скелівка, Новоселецької сільської ради: с.Новоселиця, с.Полуднівка, с.Чмирівка, с.Рублівка, Худоліївської сільської ради: с.Худоліївка, Суботівської сільської ради: с.Суботів, Матвіївської сільської ради: с.Матвіївка, Трушівської сільської ради: сТрушівці  з адміністративним центром у селі Медведівка

№ зп

Прізвище, ім’я, по-батькові

Адреса проживання (село Головківка)

Підпис

За

Проти

1.       

 

 

 

 

2.       

 

 

 

 

3.       

 

 

 

 

4.       

 

 

 

 

5.       

 

 

 

 

6.       

 

 

 

 

7.       

 

 

 

 

8.       

 

 

 

 

9.       

 

 

 

 

10.   

 

 

 

 

11.   

 

 

 

 

12.   

 

 

 

 

Опитування провів ___________________________ (ПІБ, підпис),

дата: ____________________

 

 

ПРОЕКТ РІШЕННЯ регуляторного акту

Про затвердження  Положення про порядок розміщення

об’єктів торгівлі, сфери послуг, відпочинку та розваг на території с.Головківка

 

З метою належного впорядкування та врегулювання порядку розміщення об'єктів торгівлі та соціально-культурного призначення на території      с.Головківка для провадження підприємницької діяльності, створення належних умов для торгівлі та масового відпочинку мешканців та гостей міста, покращення його благоустрою, відповідно до статті 40 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про благоустрій населених пунктів», рішення шістнадцятої сесії Головківської сільської  ради VI скликання від 08 лютого 2012 року № 16-4/ VI «Про  затвердження  правил благоустрою території  Головківської сільської  ради», виконавчий комітет

 

ВИРІШИВ:

            

1. Затвердити Положення про порядок розміщення об’єктів торгівлі, сфери послуг, відпочинку та розваг на території с.Головківка (Додаток 1).

2. Секретарю ради Титаренко Л.В. забезпечити оприлюднення повідомлення про прийняття регуляторного акту в районній газеті «Чигиринські вісті», а сам регуляторний акт на офіційному сайті сільської ради.

3. Контроль за виконанням рішення покласти на секретаря виконкому Титаренко Л.В.

Сільський голова                                                                                        Г.Д.Дарієнко

Додаток 1

до рішення виконавчого комітету

Положення

про порядок розміщення об’єктів торгівлі, сфери послуг, відпочинку

та розваг на території с.Головківка

 

1.Загальні положення

1.1. Порядок розміщення об’єктів торгівлі, сфери послуг, відпочинку та розваг на території села Головківка (далі – положення) розроблено згідно з вимогами Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про благоустрій населених пунктів», «Про регулювання містобудівної діяльності», Правил благоустрою території Головківської сільської ради, затверджених рішенням шістнадцятої  сесії Головківської сільської ради VI скликання від 08 лютого 2012 року № 16-4/ VI.

1.2. Погодження розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності (пересувних тимчасових споруд - об’єктів торгівлі, сфери послуг, відпочинку та розваг) під час проведення ярмарків та інших масових заходів на території села (далі – погодження) надається виконавчим комітетом Головківської сільської ради у порядку, визначеному цим положенням.

1.3. Суб’єкти господарювання не звільняються від отримання дозвільних документів, передбачених чинним законодавством.

1.4. Дія цього Положення поширюється на всі підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та відомчої належності, а також фізичних осіб-підприємців, що здійснюють підприємницьку діяльність об’єктів торгівлі, сфери послуг, відпочинку та розваг на території села.

1.5. Надання послуг об’єктам торгівлі, сфери послуг, відпочинку та розваг здійснюється суб’єктами підприємницької діяльності (юридичними та фізичними особами-підприємцями) на території села після отримання в Головківській сільській ради рішення виконавчого комітету сільської ради про погодження щодо надання певного виду послуг об’єктам торгівлі, сфери послуг, відпочинку та розваг.

 

2. Умови надання послуг у сфері розваг

 2.1. Суб’єкти господарювання, які здійснюють господарську діяльність у          с.Головківка у сфері торгівлі, послуг, відпочинку та розваг на території села, розміщують такі об’єкти відповідно до вимог чинного законодавства.

2.2. Відповідальність за дотриманням вимог законодавства, державних стандартів, норм і правил несуть суб’єкти господарювання.

2.3 На території села надання послуг об’єктами торгівлі, сфери послуг, відпочинку та розваг здійснюється згідно зі схемою розташування, яка погоджується у встановленому порядку для кожного суб’єкта господарювання окремо.

2.4. Місце розташування об’єктів для надання послуг у сфері торгівлі, послуг відпочинку та розваг не повинно створювати будь-яких незручностей для пішоходів та транспортних засобів на території села.

2.5. Кількість об’єктів для надання послуг у сфері торгівлі, послуг відпочинку та розваг на території села визначається виконавчим комітетом сільської ради.

2.6. Усі об’єкти, що стосуються об’єктів торгівлі, сфери послуг, відпочинку та розваг, повинні мати належний естетичний вигляд, відповідати вимогам нормативних документів щодо санітарії, охорони праці, техніки безпеки. 

2.7. Виконавчий комітет Головкіської сільської ради встановлює за погодженням з власником зручний для населення режим роботи об’єкта торгівлі, сфери послуг, відпочинку та розваг, але повинен обмежуватись часовим проміжком: з 8.00 год. до 22.00 год.

 

3. Порядок отримання рішення на надання послуг

об’єктам торгівлі, сфери послуг, відпочинку та розваг

 

3.1. Суб’єкт господарювання, за власною ініціативою, може подати виконавчому комітету Головківської сільської ради заяву про встановлення місця розташування та режиму роботи об’єкта торгівлі, сфери послуг, відпочинку та розваг за формою згідно з додатком 1 до цього порядку, в якій зазначаються:

- повна назва юридичної особи, прізвище ім'я, по батькові фізичної особи-підприємця;

- прізвище, ім’я та по батькові уповноваженого представника (якщо заява подається представником);

- юридична адреса юридичної особи, місце реєстрації фізичної особи-підприємця;

- найменування, адреса розташування закладу або об’єкта;

- вид діяльності, що здійснюватиметься у закладі чи на об’єкті згідно з КВЕД;

- пропонований режим роботи та місце розташування закладу або об’єкта.

Крім заяви для отримання рішення на надання послуг об’єктам торгівлі, сфери послуг, відпочинку та розваг суб’єкт підприємницької діяльності подає виконавчому комітету Головківської сільської ради такі документи:

- копію виписки з єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців;

- копія схеми розташування місця надання послуг у сфері розваг в масштабі М 1:2000, виготовленої управлінням містобудування і архітектури міської ради та погодженої органом Державтоінспекції (при наданні послуг з прокату веломобілів та послуг з використанням тварин у межах червоних ліній міських вулиць і доріг);

- ветеринарний паспорт на тварину (при наданні послуг з використанням тварин);

- копія дозволу підрозділів Держгірпромнагляду України на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію машин, обладнання підвищеної небезпеки за запитуємою адресою – для тимчасових автомобільних газозаправних пунктів, паркових атракціонів, на виконання робіт підвищеної небезпеки (у разі, коли атракціон входить в перелік робіт підвищеної небезпеки);

- довідки з фінансового управління міської ради, ДПІ, Пенсійного фонду України про відсутність заборгованостей по податках та відрахуваннях до цільових фондів;

- фотофіксація майбутнього місця надання послуг у сфері торгівлі та розваг;

- перелік іграшкових машинок, електро-вело-мобілів, кількість батутів (при наданні послуг з їх прокату).

Заява та документи, що додаються до неї, подаються особисто суб’єктом господарювання (керівником юридичної особи, фізичною особою – підприємцем) або уповноваженою ним особою, на підставі нотаріально засвідченої довіреності.

Зазначений перелік документів є вичерпним.

Заявник несе відповідальність за достовірність інформації, зазначеної в заяві та документах, що додаються до неї.

3.2. Заяви розглядаються в порядку їх чергового надходження згідно з реєстрацією виконавчим комітетом сільської ради.

3.3. Завірене печаткою рішення виконавчого комітету сільської ради про встановлення місця та режиму роботи об’єкта торгівлі, сфери послуг, відпочинку та розваг передається секретарю сільської ради не пізніше наступного робочого дня, який повідомляє про це суб’єкта господарювання (заявника) та розміщується на офіційному веб-сайті сільської ради.

3.4. Рішення видається суб’єктам підприємницької діяльності за зверненням у кожному окремому випадку і діє протягом терміну, на який він був виданий.

Власник об’єкта (або орендар) торгівлі, сфери послуг, відпочинку та розваг укладає договір на надання послуг з вивезення побутових відходів з суб’єктом господарювання, який надає такі послуги.

3.5. Власник об’єкта торгівлі, сфери послуг, відпочинку та розваг, у тому числі тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення зобов’язаний здійснювати утримання території відповідно до Закону України «Про благоустрій населених пунктів» та рішення шістнадцятої сесії Головківської сільської  ради VI скликання від 08 лютого 2012 року № 16-4/ VI «Про  затвердження  правил благоустрою території  Головківської сільської  ради» самостійно.

4. Умови тимчасового утримання місць для надання послуг об’єктам торгівлі, сфері послуг, відпочинку та розваг

4.1. Організація проведення ярмарків, інших масових заходів може здійснюватись за ініціативою сільської ради та її виконавчого комітету або за ініціативою суб'єктів господарювання, громадських об’єднань, підприємств та організацій.

4.2. Місця для надання послуг у сфері торгівлі, послуг, відпочинку та розваг утримуються особами, яким зазначені території надаються тимчасово з метою надання цих послуг.

4.3. Організація робіт з надання послуг у сфері торгівлі, послуг, відпочинку та розваг має відповідати санітарним, протипожежним нормам і правилам благоустрою.

4.4. Майданчики для торгівлі, дозвілля та відпочинку повинні бути безпечними для життя та здоров'я громадян, наявне обладнання, спортивні, розважальні та інші споруди, інші елементи повинні підтримуватися у належному стані, своєчасно очищатися від бруду, сміття, снігу, льоду. .Розміщення пересувних тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності (лотків, палаток, наметів, холодильного та іншого обладнання, облаштування будь-яких інших об’єктів торгівлі для продажу морозива, безалкогольних напоїв, інших продовольчих та непродовольчих товарів, тощо) здійснюється за погодженням із виконавчим комітетом сільської ради (далі – погодження).

4.5. Не допускається наявність поламаного, небезпечного для життя та здоров'я громадян обладнання, елементів благоустрою.

4.6. Особи, яким дозволяється надання послуг у сфері торгівлі, послуг, відпочинку та розваг зобов'язані:

4.6.1 - забезпечити належне утримання території, у тому числі санітарне очищення, відповідно до Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища", Санітарних норм та правил утримання територій населених місць, затверджених наказом Міністерства охорони здоров'я України від 17.03.2011 р. №145, Правил благоустрою території Головківської сільської ради, затверджених рішенням шістнадцятої  сесії Головківської сільської ради VI скликання від 08 лютого 2012 року № 16-4/ VI;

4.6.2 - забезпечити належне утримання тварин у цирках, зоопарках, на виставках та інших видовищних заходах, у сфері відпочинку і розваг людей відповідно до Законів  України "Про тваринний світ", "Про ветеринарну медицину", "Про забезпечення  санітарного та епідемічного благополуччя населення", "Про захист населення від інфекційних хвороб" та інших нормативно-правових актів, що прийняті відповідно до цих законів;

4.6.3 - укласти договір на вивезення твердих побутових відходів та вторинної сировини з балансоутримувачем території;

4.6.4 - встановити сміттєзбірники, урни для збирання відходів та сміття, обов’язки з обслуговування яких покладається на власника об’єкта або орендаря, на відстані не ближче ніж 50 метрів від місць надання послуг у сфері розваг у кількості, визначеній згідно з санітарними нормами та правилами;

4.6.5 - забезпечити збереження всіх елементів благоустрою, у тому числі зелених насаджень на наданій території;

4.6.6 - встановити тимчасові санітарні вузли (біотуалети) відповідно до державних санітарних норм і правил.

  Кількість встановлених урн та біотуалетів визначається згідно з санітарними нормами та правилами.

Пункти 4.6.4 і 4.6.6 не є обов»язковими для СПД, які надають послуги з прокату іграшкових машинок, дитячих мотоциклів, електро-вело-мобілів, батутів, спортивно - розважальних автоматів.

4.7. Протягом дня та після закінчення роботи господарюючий суб’єкт повинен забезпечувати чистоту на прилеглій до сфери торгівлі, послуг відпочинку та розваг території.

4.8. Здійснення салютів, феєрверків, інших заходів із використанням вибухових речовин і піротехнічних виробів технічного, спеціального та побутового призначення під час проведення заходу допускається виключно із дотриманням Правил благоустрою території Головківської сільської ради, затверджених рішенням шістнадцятої  сесії Головківської сільської ради VI скликання від 08 лютого 2012 року № 16-4/ VI, за умови наявності у організатора заходу відповідних дозволів та погоджень.

4.9. Торгівля алкогольними та слабоалкогольними напоями не допускається.

5. Вимоги щодо дотримання тиші в громадських місцях

5.1. Суб’єкти підприємницької діяльності, підприємства, установи, організації та громадяни при здійсненні будь-яких видів діяльності з надання послуг у сфері торгівлі, послуг, відпочинку та розваг з метою відвернення і зменшення шкідливого впливу шуму та інших фізичних факторів на здоров'я населення села зобов'язані:

5.1.1. здійснювати відповідні організаційні, господарські, технічні, технологічні та інші заходи з попередження утворення та зниження шуму до рівнів, установлених санітарними нормами;

5.1.2. забезпечувати під час роботи об’єктів з надання послуг у сфері розваг рівень шуму звуковідтворювальної апаратури та музичних інструментів у приміщеннях і на відкритих майданчиках, близько прилеглих до житлових будинків, згідно вимог, установлених санітарними нормами;

5.1.3. вживати заходи з недопущення впродовж доби перевищень рівнів шуму, встановлених санітарними нормами.

5.2. Шум на захищених об'єктах при здійсненні будь-яких видів діяльності не повинен перевищувати рівнів, установлених санітарними нормами, для відповідного часу доби.

6. Забороняється

6.1. Гучний спів, викрики, користування звуковідтворювальною апаратурою, створювання шуму при використанні виробничого обладнання та інструментів, вибухових матеріалів та піротехнічних виробів та інших гучномовних установок, в безпосередній близькості до будинків, прибудинкових територій, зон відпочинку та інших захищених об'єктів з 23.00 год. до 8.00 год.

7. Обмеження при використанні території

  7.1. На території забороняється:

7.1.1. виконувати земляні, будівельні та інші роботи без дозволу, виданого в установленому порядку;

7.1.2. вчиняти дії, що негативно впливають на архітектуру фасадів будівель і споруд, у тому числі робити написи, малюнки на стінах будинків, споруд;

7.1.3. самовільно пошкоджувати або знищувати газони, дерева, кущі та інші зелені насадження;

7.1.4. вивозити та/або звалювати в не відведених для цього місцях відходи, траву, гілки, деревину, листя, сніг, влаштовувати звалища;

7.1.5. забруднювати довкілля, місця загального користування, засмічувати побутовими відходами, недопалками тощо;

7.1.6. захаращувати пожежні проїзди на територіях, прилеглих до житлових будинків, інших споруд;

7.1.7. складувати будь-які матеріали, конструкції, обладнання за межами місць, відведених для надання послуг у сфері торгівлі та розваг;

7.1.8. захаращувати території, відведені для надання послуг у сфері торгівлі та розваг, будівельними та іншими матеріалами, конструкціями, сміттям, побутовими відходами, відходами діяльності, накопиченням снігу та льоду тощо;

7.1.9 порушувати правила складування, зберігання, розміщення, транспортування, утилізації та використання відходів;

7.1.10. використовувати не за призначенням контейнери, урни для збору сміття та твердих побутових відходів;

7.1.11. виливати рідину, викидати сміття через вікна автотранспортних засобів, в прорізи приміщень;

7.1.12. наклеювати оголошення та інформаційно-агітаційні плакати, рекламу, листівки тощо у невизначених спеціально для цього місцях;

7.1.13. самовільно встановлювати засоби зовнішньої реклами, вивіски, лотки тощо;

7.1.14. випасати худобу, вигулювати та дресирувати тварин у не відведених для цього місцях, залишати на об'єктах благоустрою та їх елементах фекалії тварин; спеціальні місця (майданчики) для вигулу тварин визначаються у встановленому порядку, з урахуванням санітарних норм та правил;

7.1.16. здійснювати ремонт, обслуговування та миття транспортних засобів, машин, механізмів у не відведених для цього місцях (крім випадків проведення негайного ремонту при аварійній зупинці);

7.1.17. самовільно підключатися до мереж електропостачання, зливової та господарсько-побутової каналізації;

7.1.18. самовільно займати і використовувати земельні ділянки з порушенням схеми розташування, наданої для надання послуг у сфері розваг у встановленому законодавством порядку;

7.1.19. здійснювати діяльність, яка негативно впливає на довкілля при відсутності позитивного висновку державної екологічної експертизи, відповідної документації об'єктів з надання послуг у сфері розваг ;

7.1.20. здійснювати викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря без відповідного на те дозволу;

7.1.21. засмічувати водні об'єкти та забруднювати водні ресурси;

7.1.22. перевищувати норми забруднення атмосферного повітря та рівня шуму, у тому числі від транспортних засобів;

7.1.23. вчиняти дії, що тягнуть порушення умов благоустрою, пошкодження (руйнування чи псування) вулично-дорожньої мережі, інших об'єктів та елементів благоустрою, ускладнення умов руху пішоходів та транспорту, та інші дії, заборонені цим Положенням та чинним законодавством України;

7.1.24. влаштовувати стоянки транспортних засобів,

7.1.25. будувати та переобладнувати будь-які елементи благоустрою без погодження з виконавчим комітетом міської ради, іншими відповідальними службами на територіях, тимчасово відведених для надання послуг у сфері розваг.

 

8. Обмеження щодо куріння тютюнових виробів

 

8.1. Під час надання послуг у сфері торгівлі, послуг, відпочинку та розваг забороняється куріння тютюнових виробів на робочих місцях та в громадських місцях (за винятком місць, спеціально для цього відведених), а саме:

8.1.1. в будівлях, спорудах (їх частинах), доступних або відкритих для відвідування вільно чи за запрошенням, або за плату, постійно, періодично або час від часу;

8.1.2. на територіях та безпосередньо поряд з територіями дитячих розважальних атракціонів, майданчиків для відпочинку та дозвілля;

8.1.3. на стадіонах.

На території розташування зелених насаджень,газонах та зелених зонах забороняється:

1) складання будь-яких матеріалів;

2) влаштовувати звалища сміття, снігу та льоду;

3) обладнувати стоянки або розміщувати автомашини, мотоцикли, велосипеди та інші транспортні засоби, у тому числі, якщо це не призводить до пошкодження зелених насаджень, квітників та газонів;

4) будь-яке розміщення об’єктів надання послуг у сфері розваг малих архітектурних форм комерційного та некомерційного призначення без погодження, виданого у встановленому порядку;

5) використовувати малі архітектурні форми не за призначенням;

6) ходити та влаштовувати ігри на газонах, кататися верхи, на ковзанах, санчатах;

7) випалювати суху рослинність, розпалювати багаття;

8) підвішувати на деревах гамаки, гойдалки, вірьовки для сушіння білизни, прикріплювати рекламні щити, електропроводи, електрогірлянди та інші предмети, наклеювати об'яви, рекламу;

9)добувати з дерев сік, смолу, робити надрізи, надписи, пошкоджувати зелені насадження у будь-який спосіб, рвати квіти, витоптувати газони, квітники;

10) знищувати мурашники;

11)заправляти, ремонтувати автотранспортні засоби і механізми на прибудинкових територіях, газонах, берегах річок, у парках та скверах, інших «зелених зонах».

Відповідальність за збереження зелених насаджень, газонів та зелених зон покладається на суб'єкт господарювання, який отримав відповідне рішення для надання послуг у сфері торгівлі послуг, відпочинку та розваг згідно із законодавством.

10 Контроль за дотриманням цього Положення та відповідальність за його порушення

10.1. Будівлі та приміщення, що використовуються для надання послуг у сфері торгівлі, послуг, відпочинку та розваг, і обладнання, що належать до них, мають відповідати проектним рішенням, вимогам цього Положення, інших нормативно-правових актів, стандартів, санітарних норм, будівельних норм і правил.

10.2. Розважальні комплекси, будівлі та приміщення для надання послуг у сфері торгівлі, послуг, відпочинку та розваг та встановлення в них обладнання, що належать до них, а також пересувні містечка атракціонів повинні розміщуватись відповідно до проектів, розроблених спеціалізованими організаціями, що мають ліцензію (дозвіл) на виконання таких робіт.

10.3. Відповідальність за технічний стан та зовнішній вигляд об'єктів з надання послуг у сфері торгівлі, послуг, відпочинку та розваг, порушення вимог техніки безпеки під час розташування (монтажу), експлуатації та демонтажу цих об'єктів, безпеку відвідувачів, дотримання санітарно-гігієнічних норм та правил пожежної безпеки несе суб'єкт господарювання згідно із законодавством.

10.4. Суб'єкт господарювання повинен своєчасно за свій рахунок усувати всі дефекти, що виникають в процесі експлуатації об'єктів з надання послуг у сфері торгівлі, послуг, відпочинку та розваг.

10.5. Шкода, завдана при розміщенні об’єктів з надання послуг у сфері торгівлі, послуг, відпочинку та розваг внаслідок порушення законодавства у сфері благоустрою, підлягає компенсації у встановленому законодавством порядку.

10.6. Контроль за додержанням цього Положення здійснюють виконавчий комітет та інші органи відповідно до законодавства.

10.7. У разі виявлення порушень цього Положення виконавчий комітет звертається до суб'єкта господарювання з вимогою щодо усунення порушень у визначений строк.

У разі невиконання цієї вимоги, виконавчим комітетом застосовуються заходи щодо примусового усунення встановлених порушень в порядку визначеному законодавством.

10.8. За порушення вимог цього Положення винні особи несуть відповідальність, встановлену Кодексом України про адміністративні правопорушення, Законом України «Про благоустрій населених пунктів», цим Положенням, Правил благоустрою території Головківської сільської ради, затверджених рішенням шістнадцятої  сесії Головківської сільської ради VI скликання від 08 лютого 2012 року № 16-4/ VI, іншими нормативно-правовими актами та рішеннями Чигиринської міської ради.

10.9. У разі, коли особи, винні у порушенні цього Положення, не виконують обов'язок щодо усунення наслідків порушення у встановлений строк, балансутримувач об'єкта або елементу благоустрою має право здійснити усунення наслідків порушення цього Положення власними силами або шляхом укладення відповідного договору про залучення для виконання певних дій третіх осіб. У такому випадку балансоутримувач, а також особа, що здійснює усунення наслідків порушення, має право на відшкодування витрат (збитків), понесених у зв'язку з усуненням наслідків порушення вимог цього Положення.

11. Скасування погодження

11.1. Скасування виданого рішення на надання послуг у сфері розваг може бути здійснено органом, що його видав, у разі порушень суб’єктами господарювання вимог цього Положення шляхом прийняття відповідного рішення.

12. Відмова у наданні рішення

12.1. Суб’єктам підприємницької діяльності може бути відмовлено в отриманні рішення на надання послуг у сфері торгівлі та розваг з наступних підстав:

- у разі, якщо їх не влаштовує запропоноване та визначене у схемі розташування місце для надання послуг у сфері розваг;

- наявність заборгованості перед бюджетами та цільовими фондами, в т.ч. за орендну плату, плату за розміщення об’єктів зовнішньої реклами тощо;

- ненадання усіх необхідних документів, визначених пунктом 3.1 цього Положення.

 

 

Секретар ради                                                                          Л.В.Титаренко

 

Додаток 1

до порядку

                                                                                  Сільському голові

___________________________________

_________________________________________________________

повне найменування юридичної особи/ім’я, по батькові та прізвище фізичної особи-підприємця, прізвище, ім’я та по батькові уповноваженого представника)

________________________________

(місце розташування підприємства, установи, організації, фізичної особи – підприємця, місце проживання громадянина)

_________________________________

(телефон)

 

З А Я В А

про встановлення режиму роботи та місця розташування об’єкта торгівлі,

сфери послуг, відпочинку та розваг на території села Головківка

Прошу встановити режим роботи _______________________________________________________________________,

(вид та назва об’єкта)

за адресою: _______________________________________________________

з метою здійснення ________________________________________________

 (вид діяльності згідно КВЕД)

Пропонований режим роботи об’єкта (закладу) _________________________

 

__________________                            _________________________________________

(дата)                                         (підпис, прізвище, ім’я та по-батькові заявника або уповноваженої особи)

 

               Підтверджую відповідність матеріально-технічної бази, необхідної для провадження господарської діяльності з виконання (надання) зазначених видів послуг, вимогам законодавства.

               Про відповідальність за надання в повідомленні недостовірних даних попереджений.

Даю згоду на обробку моїх персональних даних відповідно до вимог чинного законодавства України.

Секретар  ради                                                                          Л.В.Титаренко

 

ПРОЕКТ РІШЕННЯ регуляторного акту

Про встановлення ставок місцевий податків і зборів на території Головківської сільської ради на 2019 рік

Відповідно до Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-УІ із внесеними до нього змінами, Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 № 2456-УІ із внесеними до нього змінами, керуючись статями 26, 59, 73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сільська  рада

ВИРІШИЛА:

 1. Встановити на території Головківської сільської ради такі місцеві податки та збори:
  1. Податок на майно, який складається з:
   1. Податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, визначивши ставки згідно додатку 1.1.Плати за землю, визначивши ставки земельного податку згідно додатку 2.
  2. Порядок справляння збору за місця паркування транспортних засобів, визначивши його елементи згідно додатку 3.
 2. Встановити на території Головківської сільської ради :
  1. пільги для фізичних та юридичних осіб із сплати земельного
   податку згідно додатку 4.
 3. Встановити, що місцеві податки та збори встановлені цим рішенням
  вводяться в дію з 01 січня 2019 року.
 4. Вважати таким, що з дня набрання чинності цим рішенням, втрачають
  чинність рішення Головківської сільської ради  від 25.01.2017 № 18-3/VII «Про встановлення ставок місцевих податків і зборів на території Головківської сільської ради на 2018 рік».
 5. Секретарю сільської ради Титаренко Л.В. забезпечити оприлюднення даного рішення через засоби масової інформації та/або шляхом розміщення на офіційному веб-сайті Головківської сільської ради.
 6. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну  комісію сільської ради з питань планування бюджету  та фінансування.

 

Сільський голова                                                           Г.Д.Дарієнко

 

- додаток 1

- додаток 2

- додаток 3

- додаток 4

               
               

Головківська сільська рада, депутатський корпус, громада села виносить подяку народному депутату України ВОЛОДИМИРУ ЗУБИКУ за особисте сприяння , у рамках виконання соціальних угод, підписаних з територіальними громадами, у виділенні коштів на Реконструкцію вуличного освітлення села Головківка

у суммі 200000 грн.

 

 

 

 

РІШЕННЯ

   25 січня 2017  року                                                                                               № 18-3/VІІ

Про внесення змін до рішення

Головківської сільської ради

від 26 січня  2016 року  №5-3/VIІ

 «Про місцеві податки і збори

на території Головківської

сільської ради»

У зв’язку зі змінами в бюджетному та податковому законодавстві України,  відповідно до статті 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”,  статтей 7, 10, 12, 14, розділів ХІІ та ХІІІ Податкового кодексу України (із змінами та доповненнями), та з метою забезпечення надходжень до сільського бюджету, сільська рада

ВИРІШИЛА:

1.Внести зміни до рішення Головківської сільської ради від 26 січня  2016 року  №5-3/VIІ   «Про місцеві податки і збори на території Головківської сільської ради», а саме:

Положення про порядок справляння податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на території Головківської сільської ради (додаток 1),Положення про порядок справляння плати за землю ( додаток 2), Положення про порядок справляння збору за місця паркування транспортних засобів (додаток 5),

2.Рішення набирає чинності з 01 січня 2017 року.

3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну  комісію сільської ради з питань планування бюджету  та фінансування.

Сільський голова                                                 Г.Д.Дарієнко

 

 Додаток №1

до рішення Головківської сільської ради

№18-3 /VII від 25.01.2017 року

 

Положення

про порядок справляння податку на нерухоме майно,

відмінне від земельної ділянки, на території села Головківка

 

1. Загальні положення

Дане Положення про порядок справляння податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на території села Головківка  (далі — Положення) розроблено відповідно до статтей 7, 10, 12, 14, 265, 266 Податкового кодексу України (із змінами та доповненнями) (далі - ПКУ), пункту 24 частини 1 статті 26 та частини 1 статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".

 2. Визначення термінів

 2.1. Об'єкти житлової нерухомості - будівлі, віднесені відповідно до законодавства до житлового фонду, дачні та садові будинки.

 

2.1.1. Будівлі, віднесені до житлового фонду, поділяються на такі типи:

а) житловий будинок - будівля капітального типу, споруджена з дотриманням вимог, встановлених законом, іншими нормативно-правовими актами, і призначена для постійного у ній проживання. Житлові будинки поділяються на житлові будинки садибного типу та житлові будинки квартирного типу різної поверховості. Житловий будинок садибного типу - житловий будинок, розташований на окремій земельній ділянці, який складається із житлових та допоміжних (нежитлових) приміщень;

б) прибудова до житлового будинку - частина будинку, розташована поза контуром його капітальних зовнішніх стін, і яка має з основною частиною будинку одну (або більше) спільну капітальну стіну;

в) квартира - ізольоване помешкання в житловому будинку, призначене та придатне для постійного у ньому проживання;

г) котедж - одно-, півтораповерховий будинок невеликої житлової площі для постійного чи тимчасового проживання з присадибною ділянкою;

ґ) кімнати у багатосімейних (комунальних) квартирах - ізольовані помешкання в квартирі, в якій мешкають двоє чи більше квартиронаймачів.

2.1.2. Садовий будинок - будинок для літнього (сезонного) використання, який в питаннях нормування площі забудови, зовнішніх конструкцій та інженерного обладнання не відповідає нормативам, установленим для житлових будинків.

2.1.3. Дачний будинок - житловий будинок для використання протягом року з метою позаміського відпочинку".

2.2. Об'єкти нежитлової нерухомості - будівлі, приміщення, що не віднесені відповідно до законодавства до житлового фонду. У нежитловій нерухомості виділяють:

а) будівлі готельні - готелі, мотелі, кемпінги, пансіонати, ресторани та бари, туристичні бази, гірські притулки, табори для відпочинку, будинки відпочинку;

б) будівлі офісні - будівлі фінансового обслуговування, адміністративно-побутові будівлі, будівлі для конторських та адміністративних цілей;

в) будівлі торговельні - торгові центри, універмаги, магазини, криті ринки, павільйони та зали для ярмарків, станції технічного обслуговування автомобілів, їдальні, кафе, закусочні, бази та склади підприємств торгівлі й громадського харчування, будівлі підприємств побутового обслуговування;

г) гаражі - гаражі (наземні й підземні) та криті автомобільні стоянки;

ґ) будівлі промислові та склади;

д) будівлі для публічних виступів (казино, ігорні будинки);

е) господарські (присадибні) будівлі - допоміжні (нежитлові) приміщення, до яких належать сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, бойлерні, трансформаторні підстанції тощо;

є) інші будівлі.

 3. Платники податку

 3.1. Платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.

3.2. Визначення платників податку в разі перебування об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості у спільній частковій або спільній сумісній власності кількох осіб.

3.2.1. Якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку.

3.2.2. Якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений в натурі, платником податку є одна з таких осіб-власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом.

3.2.3. Якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб і поділений між ними в натурі, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку.

 4. Об’єкт оподаткування

 4.1. Об’єктом оподаткування є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка.

4.2. Не є об’єктом оподаткування:

4.2.1. Об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, а також організацій, створених в установленому порядку, що повністю утримуються за рахунок відповідного державного бюджету чи місцевого бюджету і є неприбутковими (їх спільній власності).

4.2.2. Об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, які розташовані в зонах відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення, визначені законом, в тому числі їх частки.

4.2.3. Будівлі дитячих будинків сімейного типу.

4.2.4. Гуртожитки.

4.2.5. Житлова нерухомість непридатна для проживання, в тому числі у зв'язку з аварійним станом, визнана такою згідно з рішенням сільської ради.

4.2.6. Об'єкти житлової нерухомості, в тому числі їх частки, що належать дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа, визнаним такими відповідно до закону, дітям-інвалідам, які виховуються одинокими матерями (батьками), але не більше одного такого об'єкта на дитину.

4.2.7. Об'єкти нежитлової нерухомості, які використовуються суб'єктами господарювання малого та середнього бізнесу, що провадять свою діяльність в малих архітектурних формах та на ринках.

4.2.8. Будівлі промисловості, зокрема виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств.

4.2.9. Будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників, призначені для використання безпосередньо у сільськогосподарській діяльності.

4.2.10. Об'єкти житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності громадських організацій інвалідів та їх підприємств.

4.2.11. об'єкти нерухомості, що перебувають у власності релігійних організацій, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законом порядку, та використовуються виключно для забезпечення їхньої статутної діяльності, включаючи ті, в яких здійснюють діяльність засновані такими релігійними організаціями добродійні заклади (притулки, інтернати, лікарні тощо), крім об'єктів нерухомості, в яких здійснюється виробнича та/або господарська діяльність;

4.2.12. будівлі дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів незалежно від форми власності та джерел фінансування, що використовуються для надання освітніх послуг.

4.2.13.об'єкти нежитлової нерухомості державних та комунальних дитячих санаторно-курортних закладів та закладів оздоровлення та відпочинку дітей, а також дитячих санаторно-курортних закладів та закладів оздоровлення і відпочинку дітей, які знаходяться на балансі підприємств, установ та організацій, які є неприбутковими і внесені контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій. У разі виключення з Реєстру неприбуткових установ та організацій декларація подається платником податку протягом 30 календарних днів з дня виключення, а податок сплачується починаючи з місяця, наступного за місяцем, в якому відбулося виключення з Реєстру неприбуткових установ та організацій;

4.2.14. об'єкти нежитлової нерухомості державних та комунальних центрів олімпійської підготовки, шкіл вищої спортивної майстерності, центрів фізичного здоров'я населення, центрів з розвитку фізичної культури і спорту інвалідів, дитячо-юнацьких спортивних шкіл, а також центрів олімпійської підготовки, шкіл вищої спортивної майстерності, дитячо-юнацьких спортивних шкіл і спортивних споруд всеукраїнських фізкультурно-спортивних товариств, їх місцевих осередків та відокремлених підрозділів, що є неприбутковими та включені до Реєстру неприбуткових установ та організацій. У разі виключення таких установ та організацій з Реєстру неприбуткових установ та організацій декларація подається платником податку протягом 30 календарних днів з дня виключення, а податок сплачується починаючи з місяця, наступного за місяцем, в якому відбулося виключення з Реєстру неприбуткових установ та організацій;

4.2.15. об'єкти нежитлової нерухомості баз олімпійської та паралімпійської підготовки. Перелік таких баз затверджується Кабінетом Міністрів України;

4.2.16. об'єкти житлової нерухомості, які належать багатодітним або прийомним сім'ям, у яких виховується п'ять та більше дітей.

5. База оподаткування

5.1. Базою оподаткування є загальна площа об'єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.

5.2. База оподаткування об'єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності.

5.3. База оподаткування об'єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності юридичних осіб, обчислюється такими особами самостійно виходячи із загальної площі кожного окремого об'єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об'єкт.

 6. Пільги із сплати податку

6.1. База оподаткування об'єкта/об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи платника податку, зменшується:

6.1.1. Для квартири/квартир незалежно від їх кількості — на 60 кв. метрів.

6.1.2. Для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості — на 120 кв. метрів.

6.1.3. Для різних типів об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - на 180 кв. метрів.

Таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік).

6.2. Сільська рада встановлює пільги з податку, що сплачується на території с.Головківка, з об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, громадських об'єднань, благодійних організацій, релігійних організацій України, статути (положення) яких зареєстровані у встановленому законом порядку, та використовуються для забезпечення діяльності, передбаченої такими статутами (положеннями).

Пільги з податку, що сплачується на території села Головківка з об'єктів житлової та нежитлової нерухомості, для фізичних осіб визначаються виходячи з їх майнового стану та рівня доходів.

Пільги з податку, що сплачується на відповідній території з об'єктів нежитлової нерухомості, встановлюються залежно від майна, яке є об'єктом оподаткування.

Головківська сільська рада до 25 грудня року, що передує звітному, подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням об'єкта житлової та/або нежитлової нерухомості рішення щодо ставок та наданих пільг юридичним та/або фізичним особам зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за формою, затвердженою Кабінетом Міністрів України.

Пільги з податку, передбачені підпунктами 6.1 та 6.2 цього пункту, для фізичних осіб не застосовуються до:

об'єкта/об'єктів оподаткування, якщо площа такого/таких об'єкта/об'єктів перевищує п'ятикратний розмір неоподатковуваної площі, встановленої підпунктом 6.1 цього пункту;

об'єкта/об'єктів оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності).

7. Ставка податку

7.1. Ставки податку для об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням Головківської сільської ради, залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об'єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 1,5 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування в таких розмірах:

- для фізичних осіб  нульовий відсоток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування

- для фізичних осіб-підприємців: 0, 2 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року, за 1кв.метр бази оподаткування для об’єктів нежитлової нерухомості, що не віднесені відповідно до законодавства до житлового фонду.

- для юридичних осіб: 0,5 % розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування для квартири/квартир, загальна площа яких перевищує 60 кв. м., для житлового будинку/будинків, загальна площа яких перевищує 120 кв.м. та для об’єктів нежитлової нерухомості, що не віднесені відповідно до законодавства до житлового фонду

- для об’єктів нежитлової нерухомості , що перебувають у власності комунальних підприємств, створених органами місцевого самоврядування  нульовий відсоток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування

8. Податковий період

 8.1. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

 9. Порядок обчислення суми податку

 9.1. Обчислення суми податку з об'єкта/об'єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості у такому порядку:

а) за наявності у власності платника податку одного об'єкта житлової нерухомості, в тому числі його частки, податок обчислюється, виходячи з бази оподаткування, зменшеної відповідно до підпунктів 6.1.1., 6.1.2. пункту 6.1. розділу 6 даного Положення, та пільги Головківської сільської  ради з неоподатковуваної площі таких об'єктів (у разі її встановлення) та відповідної ставки податку;

б) за наявності у власності платника податку більше одного об'єкта житлової нерухомості одного типу, в тому числі їх часток, податок обчислюється виходячи із сумарної загальної площі таких об'єктів зменшеної відповідно до підпунктів 6.1.1., 6.1.2. пункту 6.1. розділу 6 даного Положення, та пільги Головківської сільської  ради з неоподатковуваної площі таких об'єктів (у разі її встановлення) та відповідної ставки податку;

в) за наявності у власності платника податку об'єктів житлової нерухомості різних видів, у тому числі їх часток, податок обчислюється виходячи із сумарної загальної площі таких об'єктів, зменшеної відповідно до підпункту 6.1.3. пункту 6.1. розділу 6 даного Положення, та пільги Головківської сільської  ради з неоподатковуваної площі таких об'єктів (у разі її встановлення) та відповідної ставки податку;

г) сума податку, обчислена з урахуванням підпунктів б і в даного пункту, розподіляється контролюючим органом пропорційно до питомої ваги загальної площі кожного з об'єктів житлової нерухомості.

ґ) за наявності у власності платника податку об'єкта (об'єктів) житлової нерухомості, у тому числі його частки, що перебуває у власності фізичної чи юридичної особи - платника податку, загальна площа якого перевищує 300 квадратних метрів (для квартири) та/або 500 квадратних метрів (для будинку), сума податку, розрахована відповідно до підпунктів "а" - "г" цього підпункту, збільшується на 25000 гривень на рік за кожен такий об'єкт житлової нерухомості (його частку).

Обчислення суми податку з об'єкта/об'єктів нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості виходячи із загальної площі кожного з об'єктів нежитлової нерухомості та відповідної ставки податку.

9.2. Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку, та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).

Щодо новоствореного (нововведеного) об'єкта житлової та/або нежитлової нерухомості податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт.

Контролюючий орган за місцем проживання (реєстрації) платників податку в десятиденний строк інформують відповідні контролюючі органи за місцезнаходженням об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості про надіслані (вручені) платнику податку податкові повідомлення-рішення про сплату податку у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

Нарахування податку та надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень про сплату податку фізичним особам - нерезидентам здійснюють контролюючі органи за місцезнаходженням об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності таких нерезидентів.

9.3. Платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо:

- об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;

- розміру загальної площі об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;

- права на користування пільгою із сплати податку;

- розміру ставки податку;

- нарахованої суми податку.

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, контролюючий орган за місцем проживання (реєстрації) платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

9.4. Органи державної реєстрації прав на нерухоме майно, а також органи, що здійснюють реєстрацію місця проживання фізичних осіб, зобов'язані щокварталу у 15-денний строк після закінчення податкового (звітного) кварталу подавати контролюючим органам відомості, необхідні для розрахунку та справляння податку фізичними та юридичними особами, за місцем розташування такого об'єкта нерухомого майна станом на перше число відповідного кварталу в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України

9.5. Платники податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об'єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Податкового Кодексу України, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Щодо новоствореного (нововведеного) об'єкта житлової та/або нежитлової нерухомості декларація юридичною особою - платником подається протягом 30 календарних днів з дня виникнення права власності на такий об'єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт.

10. Порядок обчислення сум податку в разі зміни власника об'єкта оподаткування податком

10.1. У разі переходу права власності на об'єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом календарного року податок обчислюється для попереднього власника за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому припинилося право власності на зазначений об'єкт оподаткування, а для нового власника - починаючи з місяця, в якому він набув право власності.

10.2. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

11. Порядок сплати податку

11.1. Податок сплачується за місцем розташування об'єкта оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.

 12. Строки сплати податку

12.1. Податкове зобов'язання за звітний рік з податку сплачується:

- фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

- юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації

Сільський голова                                                     Г.Д.Дарієнко

Додаток №2

до рішення сесії сільської ради

від 25.01.2017   № 18-3 /VII

 

Положення

про порядок плати за землю  на території села Головківка Чигиринського району.

1. Платниками податку є:

1.1. власники земельних ділянок, земельних часток (паїв);

1.2. землекористувачі.

2. Об'єктами оподаткування є:

2.1. земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні;

2.2. земельні частки (паї), які перебувають у власності.

3. Базою оподаткування є:

       3.1. нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого цим розділом;

3.2. площа земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено.

3.3. Рішення ради щодо нормативної грошової оцінки земельних ділянок розташованих у межах населених пунктів офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування нормативної грошової оцінки земель або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом.

4. Оподаткування земельних ділянок, наданих на землях лісогосподарського призначення (незалежно від місцезнаходження) земельним податком :

4.1. Податок за лісові землі справляється як складова рентної плати, що визначається податковим законодавством.

4.2. Ставки податку за один гектар нелісових земель, які надані у встановленому порядку та використовуються для потреб лісового господарства, встановлюються відповідно до статті 274 Податкового Кодексу України. 

5. Ставка земельного податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено (незалежно від місцезнаходження) на території Головківської сільської ради:

для юридичних осіб:

- нормативну грошову оцінку яких проведено у розмірі  1% від їх нормативної грошової оцінки;

- для сільськогосподарських угідь у розмірі 1 %  від нормативно грошової оцінки. 

Встановити ставку податку у розмірі  5 % від  нормативно грошової оцінки за земельні ділянки, які перебувають у постійному користуванні суб'єктів господарювання (крім державної та комунальної форми власності). 

для фізичних осіб:

- податок за земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства справляється у розмірі 0,5 відсоток від нормативної грошової оцінки

- податок за земельні ділянки, зайняті житловим фондом (присадибні ділянки), справляється у розмірі  0,2% відсоток від нормативної грошової оцінки

- податок за земельні ділянки, що мають цільове призначення для ведення садівництва  у розмірі 0,5  відсотка від їх нормативної грошової оцінки

- для сільськогосподарських угідь, що мають  цільове призначенням для ведення товарного сільськогосподарського  виробництва (паї) – 1% від їх нормативної грошової оцінки;

6. Ставки земельного податку за земельні ділянки, розташовані за межами населених пунктів, нормативну грошову оцінку яких не проведено

6.1. Ставка податку за земельні ділянки, розташовані за межами населених пунктів, встановлюється у розмірі 3 відсотки від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі  по області. , а для сільськогосподарських угідь – 1  відсотка  від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по області.

7. Пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб

7.1. Від сплати податку звільняються:

7.1.1. інваліди першої і другої групи;

7.1.2. фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

7.1.3. пенсіонери (за віком);

7.1.4. ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";

7.1.5. фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;

7.1.6. учасники антитерористичних операцій та члени їх сімей.

7.2. Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб пунктом 7.1цього розділу, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм:

7.2.1. для ведення особистого селянського господарства - у розмірі не більш як 2 гектари;

7.2.2. для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах - не більш як 0,25 гектара, в селищах - не більш як 0,15 гектара, в містах - не більш як 0,10 гектара;

7.2.3. для індивідуального дачного будівництва - не більш як 0,10 гектара;

7.2.4. для будівництва індивідуальних гаражів - не більш як 0,01 гектара;

7.2.5. для ведення садівництва - не більш як 0,12 гектара.

7.3. Від сплати податку звільняються на період дії єдиного податку четвертої групи власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі за умови передачі земельних ділянок та земельних часток (паїв) в оренду платнику єдиного податку четвертої групи.

7.4. Якщо фізична особа, визначена у пункті 7.1 цього розділу, має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, то така особа до 1 травня поточного року подає письмову заяву у довільній формі до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки про самостійне обрання / зміну земельної ділянки для застосування пільги.

Пільга починає застосовуватися до обраної земельної ділянки з базового податкового (звітного) періоду, у якому подано таку заяву.

8. Пільги щодо сплати податку для юридичних осіб

8.1. Від сплати земельного податку звільняються:

8.1.1 бюджетні установи та неприбуткові організації , що розміщені на території Головківської сільської ради;

8.1.2. установи та організації, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів.

8.1.3. санаторно-курортні та оздоровчі заклади громадських організацій інвалідів, реабілітаційні установи громадських організацій інвалідів;

8.1.4. громадські організації інвалідів України, підприємства та організації, які засновані громадськими організаціями інвалідів та спілками громадських організацій інвалідів і є їх повною власністю, де протягом попереднього календарного місяця кількість інвалідів, які мають там основне місце роботи, становить не менш як 50 відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить протягом звітного періоду не менш як 25 відсотків суми загальних витрат на оплату праці.

Зазначені підприємства та організації громадських організацій інвалідів мають право застосовувати цю пільгу за наявності дозволу на право користування такою пільгою, який надається уповноваженим органом відповідно до Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні".

У разі порушення вимог цієї норми зазначені громадські організації інвалідів, їх підприємства та організації зобов'язані сплатити суми податку за відповідний період, проіндексовані з урахуванням інфляції, а також штрафні санкції згідно із законодавством;

8.1.5. дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади незалежно від форми власності і джерел фінансування, заклади культури, науки (крім національних та державних дендрологічних парків), освіти, охорони здоров'я, соціального захисту, фізичної культури та спорту, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів.

8.1.6.     державні та комунальні дитячі санаторно-курортні заклади та заклади оздоровлення і відпочинку, а також дитячі санаторно-курортні та оздоровчі заклади України, які знаходяться на балансі підприємств, установ та організацій, які є неприбутковими і внесені контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій. У разі виключення таких підприємств, установ та організацій з Реєстру неприбуткових установ та організацій декларація подається платником податку протягом 30 календарних днів з дня виключення, а податок сплачується починаючи з місяця, наступного за місяцем, в якому відбулося виключення з Реєстру неприбуткових установ та організацій;

8.1.7. державні та комунальні центри олімпійської підготовки, школи вищої спортивної майстерності, центри фізичного здоров'я населення, центри з розвитку фізичної культури і спорту інвалідів, дитячо-юнацькі спортивні школи, а також центри олімпійської підготовки, школи вищої спортивної майстерності, дитячо-юнацькі спортивні школи і спортивні споруди всеукраїнських фізкультурно-спортивних товариств, їх місцевих осередків та відокремлених підрозділів, що є неприбутковими та включені до Реєстру неприбуткових установ та організацій, за земельні ділянки, на яких розміщені їх спортивні споруди. У разі виключення таких установ та організацій з Реєстру неприбуткових установ та організацій, декларація подається платником податку протягом 30 календарних днів з дня виключення, а податок сплачується починаючи з місяця, наступного за місяцем, в якому відбулося виключення з Реєстру неприбуткових установ та організацій.

9. Земельні ділянки, які не підлягають оподаткуванню земельним податком

9.1. Не сплачується податок за:

9.1.1. сільськогосподарські угіддя зон радіоактивно забруднених територій, визначених відповідно до закону такими, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи (зон відчуження, безумовного (обов'язкового) відселення, гарантованого добровільного відселення і посиленого радіоекологічного контролю), і хімічно забруднених сільськогосподарських угідь, на які запроваджено обмеження щодо ведення сільського господарства;

9.1.2. землі сільськогосподарських угідь, що перебувають у тимчасовій консервації або у стадії сільськогосподарського освоєння;

9.1.3. землі дорожнього господарства автомобільних доріг загального користування - землі під проїзною частиною, узбіччям, земляним полотном, декоративним озелененням, резервами, кюветами, мостами, штучними спорудами, тунелями, транспортними розв'язками, водопропускними спорудами, підпірними стінками, шумовими екранами, очисними спорудами і розташованими в межах смуг відведення іншими дорожніми спорудами та обладнанням, а також землі, що знаходяться за межами смуг відведення, якщо на них розміщені споруди, що забезпечують функціонування автомобільних доріг, а саме:

а) паралельні об'їзні дороги, поромні переправи, снігозахисні споруди і насадження, протилавинні та протисельові споруди, вловлюючі з'їзди, захисні насадження, шумові екрани, очисні споруди;

б) майданчики для стоянки транспорту і відпочинку, склади, гаражі, резервуари для зберігання паливно-мастильних матеріалів, комплекси для зважування великогабаритного транспорту, виробничі бази, штучні та інші споруди, що перебувають у державній власності, власності державних підприємств або власності господарських товариств, у статутному капіталі яких 100 відсотків акцій (часток, паїв) належить державі;

9.1.4. земельні ділянки сільськогосподарських підприємств усіх форм власності та фермерських (селянських) господарств, зайняті молодими садами, ягідниками та виноградниками до вступу їх у пору плодоношення, а також гібридними насадженнями, генофондовими колекціями та розсадниками багаторічних плодових насаджень;

9.1.5. земельні ділянки кладовищ, крематоріїв та колумбаріїв;

9.1.6. земельні ділянки, надані для будівництва і обслуговування культових та інших будівель, необхідних для забезпечення діяльності релігійних організацій України, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законом порядку.

10. Особливості оподаткування платою за землю

10.1. Головківська сільська рада встановлює ставки плати за землю та пільги щодо земельного податку, що сплачується на території сільської ради.

Головківська сільська рада до 25 грудня року, що передує звітному, подає відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки рішення щодо ставок земельного податку та наданих пільг зі сплати земельного податку юридичним та/або фізичним особам за формою, затвердженою Кабінетом Міністрів У

Оголошення Дата створення: 10:17 05.09.2018
Розпочато роботу сайту ради Дата створення: 15:04 05.03.2015

Логін: *

Пароль: *